Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dnes vařím

Příspěvky

Stévie - medový list

31. 7. 2012

Stevia rebundiana - sladidlo pro ty, kteří už nechtějí o cukru slyšet :-) .

 

Celerový salát

29. 4. 2012

V létě coby osvěžující svačinku nebo lehkou přílohu k masu - pochopitelně i ugrilovanému na zahradě - jako když najdeme. Kořenová zelenina obecně je velmi dokonalý výtvor přírody s ohromným využitím a většinou ji míváme vždy doma. V oblíbenosti je asi na nejvyšší příčce mrkev, někde za ní možná petržel a kdesi na chvostu bývá celer. A to je škoda, protože je úžasný. Sama jsem ho celá léta jaksi mlčky a s určitou nelibostí tolerovala, ale čím dál víc mu přicházím na chuť.

Recept je další variantou na Waldorf salát :-)

 

Svíčková podle Radka

29. 4. 2012

Svíčková přijde vhod vždycky, to mi nikdo nevymluví. Myslím, že stejně, jako já, ji spousta lidí přímo miluje. Je vám jasné, že i proto ji vařím moc rád. Co na tom, že to není jídlo, které by bylo hotové za hodinu? Na talířích se po něm jen zapráší, jak už to u dobrých pokrmů bývá.

 

Pečená kuřecí křídla

29. 4. 2012

I když patřím k těm, kteří tvrdí, že kuře není maso, občas si samozřejmě i něco z drůbeže dám. Kuřecí křídla vnímám spíš jako pochoutku pro menší občerstvení, než jako hlavní chod, ale proč ne. Takže si je sem tam udělám.

 

Kuřecí salát

25. 4. 2012

Nedávno jsem dostala pozvání k večerní návštěvě u přátel. Bylo domluveno, že hlavní pohoštění připraví paní domácí a každý z hostů přinese něco k zpestření stolu. Tím rozhodně nebylo myšleno, že by se kupovaly chipsy, tyčinky nebo oříšky. Měla to být nějaká vlastnoručně připravená dobrota. Nevím, jak vy, ale ve mně jarní období vybuzuje chutě už spíš na lehčí jídla. Tak jsem si lámala hlavu, co mám uchystat. Vtom se na mně z ledničky usmálo kuře a nápad byl tu.

 

Brokolicová a jiné zeleninové polévky

24. 4. 2012

Polévka je grunt! Ačkoli se to dnes traduje spíše o snídaních, můj dědeček to tvrdíval o polévkách. A já s ním – ačkoli význam snídaní jednoznačně podporuji a podtrhuji – naprosto souhlasím. Na tom také chci vystavět tento text.

 

Jak se vaří Iced Tea

29. 6. 2011

Nevím jak vy, ale já vůbec netušila, že se Iced Tea vaří. Takže ano, vaří se. Existují prý i jiné klasické metody louhování čaje po anglicku (či americku). Viděla jsem na vlastní oči, jak se na jedné terase na sluníčku a celý den kdesi v Pensylvánii louhoval čaj ve velkých sklencích zavařovačkách. Prý klasická metoda.  Tenkrát jsem se bohužel na postup nezeptala. Pokud někdo ví, jak se dělá klasický Iced Tea, prosím o info. :-) . V receptu níže najdete "jen" modernější postup.

 

Kuře na soli

24. 2. 2011

ObrazekOnehdy jsem zase nevěděla, kde mi hlava stojí, ale nutnost uvařit teplé jídlo se tím nijak nezmenšovala. Políbila mně múza a vzpomněla jsem si na recept tak prostinký a nenáročný, že snazší už snad ani být nemůže. Kuřecí stehna v mrazáku mám a (dokonce několik) kilo soli taky. Tak hurá!

 

Nudle se zeleninou

2. 2. 2011

Lenčiny nudle se zeleninou jsou fakt vynikající. Lehké, chutné, lehce pikantní, jednoduše  mňamky (otestováno několika kamarádkami :-)). Ideální večeře.

 

Sváteční Burgundský guláš

14. 12. 2010

ObrazekS tímhle receptem mě seznámil můj kamarád. Je pravda, že když jsem se podíval na výčet surovin, trošku mi ztuhnul úsměv. Ale potom, co jsem hotový pokrm ochutnal, jsem si řekl, že to za to stojí. Není to prostě žádný obyčejný guláš, ale slavnostní jídlo, vůní připomínající vánoční svíčkovou. Nelenil jsem a brzy nato jsem se do vaření Burgundského guláše pustil sám a výsledek jsem předestřel skupině svých dalších přátel. Nechci se chlubit, ale všichni se olizovali až za ušima a hlasitě naříkali, že je jim líto, že už nemůžou, protože by si ještě moc rádi přidali. :-))